SAMSUN MERKEZ ORGANİZE SANAYİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
www.samsunosb.org.tr
Duyurular
 
  OSB’LER DOĞRU YÖNETİMLE GELİŞİR  
 

OSBÜK’ün Kocaeli’de düzenlediği ‘Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Marmara Bölgesi OSB’leri Bilgilendirme Toplantısı’nda yaptığı sunumla OSB’lerde temsil, ilzam ve çevresel mevzuatlar hakkında katılımcılara kapsamlı bilgiler veren Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Baş Müfettişi Zeynep Aylin Aytekin, yönetim kurulunun ve müteşebbis heyetin görev ve sorumluluklarına da değindi.  Aytekin; “Genişlemeye müteşebbis heyeti, yönetim aidatlarını yönetim kurulu, sarf ve gider denetimini ise denetim kurulu kontrol eder” ifadelerini kullandı.

Genişleme kararını müteşebbisler veriyor
Müteşebbis heyetinin görevlerini açıklayan Aytekin, “OSB’nin genişlemesine veya bir diğer OSB ile birleşmesine karar vermek ve birleşme şartlarını belirlemektir” diye konuştu. Aytekin, “Müteşebbis Heyeti, arsa tahsisi ve satış prensiplerinden de sorumludur. Ayrıca OSB’lerde bilanço kabulüne ve reddine karar verebilen organdır” dedi.  

“Bağışta makul olunmalı”
Yönetim Kurulu’nun; OSB’lerin ortak kullanım alan masraflarını, yönetim aidatlarını ve altyapı katılım paylarını belirlediğini belirten Aytekin, denetim kurulunun ise sarf ve denetimden sorumlu olduğunu ifade etti. OSB’lerde bağış konusunda bilgilendirmede bulunan Baş Müfettiş Aytekin, “Makul ölçülerde bağış yapılabilir” vurgusunu yaptı.  


 
 
     
Samsun Valiliği Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Tekkeköy Belediyesi KOSGEB TSE Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı

© Copyright 2013 Samsun Merkez Organize Sanayi Bölgesi Resmi Web Sitesi
Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Kullanılamaz - www.samsunosb.org.tr